Alternatywne metody leczenia

W Polsce system ochrony zdrowia jest w większości publiczny i każdy obywatel ma dostęp to leczenia w najlepszych ośrodkach akademickich w kraju pod okiem utytułowanych profesorów i klinicystów. Czemu zatem tak wielu pacjentów szuka alternatywnych metod leczenia i zwraca się o pomoc do różnego rodzaju specjalistów medycyny alternatywnej?

W naszej opinii powodów ku temu jest kilka. Pierwszym jest z pewnością przeciążenie polskiego systemu publicznej opieki zdrowotnej, co sprawia, że lekarze mają zwykle bardzo mało czasu na każdego pacjenta. Przy wysokim stopniu wyspecjalizowania sprawia to, że często przy przyjęciu pacjenta specjalista skupia się jedynie na bardzo wąskim spojrzeniu na problem, z którym przychodzi pacjent i brak jest czasu na kompleksowe i holistyczne spojrzenie na cały organizm, nie mówiąc już o edukacji pacjenta, prześledzenia jego nawyków, diety, witalności organizmu etc. Współcześni lekarze doskonale radzą sobie ze stanami ostrymi, takimi jak zawał serca czy złamana noga. Problem pojawia się, kiedy trzeba leczyć pacjenta z chorobą przewlekłą – niedoborem odporności, przewlekłym zmęczeniem, cukrzycą, boreliozą, chorobami autoimmunologicznymi. Często możliwości medycyny akademickiej są w tym zakresie bardzo ograniczone a propozycje leczenia są dla pacjentów niesatysfakcjonujące. Jednym słowem – medycyna akademicka dobrze radzi sobie w rozwiązaniu problemów zdrowotnych na ostro, zdecydowanie gorzej zaś w utrzymaniu pacjenta w zdrowiu i poprawie jego stanu zdrowia.

Medycyna alternatywna reprezentuje inne podejście. W leczeniu alternatywnym najważniejsze jest dobre poznanie istoty dolegliwości pacjenta, zrozumienie jego procesów fizjologicznych, środowiska, diety i biologii. Medycyna alternatywna jest w stanie skutecznie pomóc pacjentom, którzy wymagają holistycznej zmiany w celu poprawy swojego zdrowia, samopoczucia, witalności i pozbycia się uciążliwych, przewlekłych dolegliwości. Zmiana jest kluczowym elementem leczenia alternatywnego – pacjent rozumie, że toczących się w jego organizmie procesów degeneracyjnych nie da się odwrócić w ciągu jednego dnia, a proces leczenia wymaga szukania synergii terapeutycznych z naturalnymi mechanizmami obronnymi i regeneracyjnymi organizmu, aby osiągnąć trwały efekt terapeutyczny. W związku z tym alternatywne metody leczenia są drogą dla świadomych pacjentów, którzy szukają pomocy w pokonaniu przewlekłych, uciążliwych dolegliwości i gotowi są na swoje aktywne zaangażowanie w proces terapeutyczny.

Frazy powiązane

  • Alternatywne metody leczenia Bydgoszcz
  • Alternatywne metody leczenia Toruń
  • Alternatywne metody leczenia Kujawsko-pomorskie
  • Leczenie alternatywne Bydgoszcz
  • Leczenie alternatywne Toruń
  • Leczenie alternatywne Kujawsko-pomorskie
  • Medycyna alternatywna Bydgoszcz
  • Medycyna alternatywna Toruń
  • Medycyna alternatywna Kujawsko-pomorskie