Biorezonans

Biorezonans

Choć współczesna medycyna po dziś dzień doskonale radzi sobie z wieloma chorobami, tradycyjna medycyna akademicka nadal nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania zadawane przez wielu pacjentów.

Skąd się bierze u mnie uczucie ciągłego zmęczenia i brak energii życiowej? Dlaczego ciągle choruję? Dlaczego wciąż pojawiają się u mnie nowe zmiany skórne i czemu nie toleruję mleka? Dlaczego czuję się chory, choć żadne z uprzednich badań nie wykazały odstępstw od normy? Czemu nie mogę pozbyć się moich dolegliwości?

Na te i podobne pytania, DBI (diagnostyka bioinformacyjna) oferuje konkretne odpowiedzi. Rozpoznanie przyczyny choroby jest absolutnym priorytetem DBI.

Jakie choroby i dysfunkcje można rozpoznać przy pomocy diagnostyki bioinformacyjnej?

 • Nietolerancje pokarmowe;
 • Stany niedoborowe konkretnych substancji;
 • Nadwrażliwość na czynniki infekcyjne (m.in. borelioza, chlamydioza, wirusy, pasożyty);
 • Nadwrażliwość na czynniki środowiskowe (pleśnie, roztocza, pyłki traw i drzew, kurz, sierść zwierząt, dodatki spożywcze etc);
 • Dysfunkcje narządowe;
 • Zaburzenia hormonalne;
 • Procesy degeneracyjne;

Co to jest diagnostyka biorezonansem? 

Diagnostyka bioinformacyjna jest nieinwazyjną oraz – zgodnie z danymi ze wszystkich uprzednich badań klinicznych – wolną od skutków ubocznych metodą medycyny energetycznej, która integruje elementy tradycyjnej medycyny chińskiej oraz  innych empirycznych metod diagnostyki i leczenia oraz łączy je ze współczesną elektroniką i biofizyką. Może być stosowana zarówno u dzieci jak i dorosłych. Ponieważ nie niesie ze sobą żadnych działań niepożądanych, może być szczególnie korzystna dla niemowlaków, dzieci i starszych, pacjentów obciążonych wieloma chorobami i przyjmujących codziennie wiele leków.

Aby zrozumieć tę niezwykłą metodę, ważne jest aby zdać sobie sprawę, że człowiek wokół swojego ciała posiada elektromagnetyczne pole biologiczne, to jest bioaktywny system wyższej regulacji. Pole biologiczne to złożony system oscylacji (lub inaczej – interferencji) fal stojących, podobne do muzyki na koncercie orkiestry symfonicznej. Idąc za słowami laureata nagrody Nobla w dziedzinie chemii, Ilyi Prigogine’a – to struktura dyssypatywna, jednakże regulacyjnie nadrzędna w stosunku do znanych systemów regulacyjnych, takich jak system nerwowy i hormonalny. Pozytywne zmiany na tym poziomie wywierają wpływ na niższe poziomy regulacyjne.

Punktami relatywnie najwyższej dystrybucji energii w tym systemie interferencji na skórze ludzkiej są punkty znane jako punkty akupunkturowe w tradycyjnej medycynie chińskiej. Przewodnictwo elektryczne skóry w danych punktach jest wprost proporcjonalne do energii elektromagnetycznej pola biologicznego w tych punktach. Z tej przyczyny, przewodnictwo elektryczne w punktach akupunkturowych bezpośrednio świadczy o wartościach pola biologicznego organizmu ludzkiego. Nietłumiony przepływ oscylującej energii w punkach akupunkturowych oznacza zdrowie. W przypadku choroby, przepływ energii jest upośledzony (zamrożona energia oscylacji), co wykrywane jest przez pomiar przewodnictwa elektrycznego w punktach akupunkturowych, które może być zbyt wysokie.

Używany przez nas aparat Mora Super jak i jego producent legitymują się odpowiednimi certyfikatami zezwalającymi na produkcję i użytkowanie urządzenia (ISO 13485: 2003, EN ISO 13485 oraz EN ISO 9001 a także certyfikat zgodności z dyrektywą 93/42/EWG). Aparat posiada oznaczenie CE w połączeniu z czterocyfrowym numerem niezależnej jednostki notyfikowanej.

Dysponujemy również aparatem najnowszej generacji Biokat M V. Wszystkie urządzenia badawcze są certyfikowanymi wyrobami medycznymi, a parametry wprowadzone do pamięci aparatów Mora Super i Biokat M V zostały ustalone na podstawie długoletnich obserwacji i doświadczeń praktycznych. Znalazły także zastosowanie w konkretnych warunkach klinicznych.

Jak wygląda badanie biorezonansem? 

Diagnostykę aparatem MORA-SUPER wykonuje się poprzez delikatne uciskanie palca specjalnym czujnikiem.

W dniu badania biorezonansem należy pić dużo niegazowanej wody (1,5-2 litrów), unikać picia kawy, alkoholu, palenia tytoniu. Jeśli pacjent w przeciągu ostatniego miesiąca miał diagnostykę rezonansem magnetycznym (MRI), badanie może być trudne do wykonania i niemiarodajne.

Względnymi przeciwwskazaniami do wykonania badania są:

– ciąża;

– wszczepiony rozrusznik serca;

– chemioterapia;

Metody bioinformacyjne na świecie

Terapia bioinformacyjna została rozwinięta w latach 70 XX wieku w Niemczech przez lekarza-neurologa Dr Franza Morella oraz inżyniera-elektryka Ericha Rasche. Od tamtego czasu było przeprowadzonych wiele badań naukowych i klinicznych, które w przekonujący sposób potwierdzają skuteczność DBI w wielu wskazaniach.

Metoda DBI jest obecnie stosowana przez ponad 10.000 lekarzy na całym świecie. Terapia nikotynizmu w Turcji lub terapia alergii skórnych w Chinach przy pomocy DBI są refundowane ze środków państwa. W Rosji terapia bioinformacyjna jest akredytowana i refundowana przez Ministerstwo Zdrowia w jedenastu wskazaniach: alergie, zaburzenia funkcjonalne o różnej etiologii, zaburzenia nerwowe i poznawcze, zespoły bólowe, choroby układu krążenia, zespół jelita drażliwego, leczenia alergicznych zmian skórnych, fibromialgia, zaburzenia mikcji, zaburzenia gojenia się ran, leczenie wrzodów.

Metody bioinformacyjne w literaturze medycznej

Istnieje dziś wiele badań klinicznych opublikowanych w czasopismach naukowych przeprowadzonych przez lekarzy-praktyków, kliniki i szpitale uniwersyteckie. Według wniosków autorów badań leczenie metodami bioinformacyjnymi może być skuteczne w następujących schorzeniach:

 • Alergie
 • Nikotynizm;
 • Funkcjonalne zaburzenia układu pokarmowego;
 • Choroby reumatyczne;
 • Obturacyjne choroby układu oddechowego;
 • Łagodne formy przewlekłych chorób wątroby;
 • Zespoły bólowe;
 • Infekcje;

Pełna lista dostępnych badań naukowych znajduje się poniżej:

Badania naukowe DBI