Dlaczego Medicum ?

Dlaczego Medicum ?

Gabinety medyczne Medicum powstały z myślą o tych, którzy chcą kompleksowo zadbać o swoje zdrowie.  Wieloletnie doświadczenia  w pracy z pacjentami pokazały, że najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się dzięki  umiejętnemu połączeniu medycyny klasycznej,  metod bioinformacyjnych  (medycyna przyszłości) oraz sprawdzonych metod naturalnych.

Holistyczne podejście do pacjenta jako całości  sprawia, że celem nadrzędnym staje się poszukiwanie przyczyn dolegliwości, a nie tylko znoszenie objawów. Do tego celu służy wnikliwy wywiad z pacjentem poszerzony  o badanie bioinformacyjne  i analizę wyników laboratoryjnych,  a skutkuje to indywidualnym doborem terapii.  Połączenie nowoczesnej technologii diagnostyczno-terapeutycznej  z metodami tradycyjnymi  stwarza nowe możliwości  leczenia wielu chorób przewlekłych i  cywilizacyjnych,  z którymi do tej pory nie można było sobie  skutecznie poradzić.

Metody stosowane w Medicum nie są alternatywne dla medycyny akademickiej,  są raczej jej uzupełnieniem i wzbogaceniem.

Zapraszamy Cię do Medicum –  do miejsca,  gdzie spotkały się wiedza medyczna, pasja i dociekliwość poznawcza i gdzie Ty- jako pacjent-aktywnie włączysz się w swój proces leczenia.